Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Atletický čtyřboj ZŠ

27. 9. 2019 Mgr. Petr Kopřiva, MBA
Ilustrativní obrázek k akci


 Základní škola je tradičním pořadatelem okresního kola Atletického čtyřboje ZŠ. Letos se sešla družstva mladých vícebojařů v našem sportovním areálu ve čtvrtek 26. září. Všichni závodníci absolvovali běh na 60 m, skok (výška nebo dálka), hod míčkem nebo vrh koulí a závěrečný běh – chlapci na 1000 m, dívky na 800 m. Týmy soutěžily nejenom o pořadí v okrese, ale i o postup do krajského kola, které proběhne opět u nás v Jablonném v Podještědí.

 Nejlepší individuální výkon předvedl v kategorii žáků domácí závodník Marek Mádlo ve vrhu koulí - 14,14 m. Marek zvítězil i ve skoku do výšky – 162 cm, družstvu, ve kterém závodili dále Ondra Blažek, Jakub Mach, Daniel Šimek a Daniel Kadlec to ale na postup nestačilo. Chlapci se umístili na konečném 4. místě.

   Děvčatům naší školy se dařilo lépe. Tým ve složení Eliška Janďurová, Beata Drábová, Kristýna Kubíčková, Tereza Krobová a Klára Marčeková vybojoval třetí příčku. Oporou byla Eliška Janďurová, která nezaváhala v žádné disciplíně, nejvíce se jí vydařil skok vysoký – 142 cm (2. místo) a běh na 60 m – 9,05 (3. místo). Klára Marčeková se vytáhla ve vrhu koulí – 8,22 m byl 2. nejlepší výkon. Kristýna Kubíčka předvedla bojovný výkon v běhu na 800 m – 2:55,35 (4. místo).


                                                                                 Mgr. Petr Kopřiva