Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Cyklistický kurz

15. 9. 2019 Mgr. Lucie Cidlinská
IMG_20190906_093858.jpg

Během prvního školního týdne, 4.–6. září, se žáci 6. ročníku zúčastnili cyklistického kurzu. Nemohli si vybrat hezčí dobu než tyto krásné sluneční dny. Pod ostražitým dohledem učitelů Jaroslava Polívky, Jany Doubkové, Denisy Kovačovičové, Šárky Krousové a Lucie Cidlinské ve středu 4. září všichni vyrazili od školy v Jablonném. Čekala je nenáročná cesta mírně zvlněným terénem, která vedla až do Základní školy v Zákupech, kde bylo zajištěno ubytování. Po vybalení, obědě a odpočinku následovala vyjížďka do Žízníkova. Aby té cyklistiky nebylo málo, po večeři si děti ještě vyzkoušely ve stanoveném úseku co nejpomalejší jízdu na kole. Nebylo to úplně jednoduché, tento úkol vyžadoval zručnost a trpělivost. Nejlépe si s ním poradili Lukáš Hartman a Natali Jakubcová. 

Druhý den jsme navštívili malebné Máchovo jezero. Zbyl čas i na občerstvení, nákupy, hry a relaxaci. Někteří žáci sice vypadali během kurzu poměrně unaveně, ale vždy se jim síla zázračně vrátila a oba podvečery ještě věnovali míčovým hrám. Ve čtvrtek večer se již všichni těšili na stezku odvahy, při které se museli podepsat na připravený list. V pátek ráno nezbývalo nic jiného než se sbalit, nasnídat a vyrazit do Jablonného. Objemná zavazadla by se na kole vozila obtížně, proto děkujeme Davidu Šlamborovi, že nám je tam i zpátky vzal autem. Velký dík patří i dětem za vzorné chování a všem učitelům za organizaci a hladký průběh kurzu.