Zahraniční Exkurze Chorvatsko 2024

3. 6. 2024 Mgr. Monika Šofrová
IMG_3368.JPG

Je neděle 26. května a my plni očekávání stojíme na zastávce u školy a čekáme na příjezd autobusu. Prší, ba dokonce leje, skvělý začátek exkurze. Počasí nás ale nerozhází a vesele se naloďujeme do autobusu, který pro nás přijel a vyrážíme vstříc našemu dobrodružství. Naše cesta vede přes Slovensko, Maďarsko, Slovinsko a v ranních hodinách přijíždíme do Chorvatska na první zastávku - Plitvická jezera, poté nás čeká přejezd do 4,5 hodiny vzdálené cílové destinace Baška Voda, ve které jsme se ubytovali v krásném borovicemi chráněném kempu ve zrekonstruovaných chatkách. A rychle k moři! A pak večeře! Na výběr máme z bohatého rautu a grilovaných dobrot, máme doslova nacpané pupky.

Další den nás čeká snídaně, koupání v moři, první vlastnoruční vaření oběda, procházka do centra Baška Voda, nakupování suvenýrů, zmrzlina a večerní program v podobě diskotéky na pláži a hraním společných her.

Středeční dopoledne je opět věnováno moři, do kterého jsme si i přes zamračenou oblohu aktivně vlezli a odpoledne jsme vyjeli do NP Biokovo, ve kterém jsme pozorovali nejen krásnou přírodu, ale i divoká a polodivoká zvířata, ale hlavně jsme se prošli po proskleném chodníku Skywalk umístěném 1228 m n.m., který pro některé z nás byl velkým překročením osobních hranic.

A najednou byl čtvrtek, odjezdový den z kempu, do 10:00 jsme museli uklidit a předat chatky, poté jsme se šli rozloučit s mořem a následovala pizza v pohostinné restauraci Dalmatino a v 15:30 jsme vyrazili vstříc poslednímu poznávání překrásného, historií nabitého, města Split. Ze Splitu jsme se vydali přes Slovinsko a Rakousko zpět do České republiky.

Ke škole jsme přijeli za zvuků známých českých písní, které jsme si od Prahy společně zpívali, a tím jsme navodili skvělou atmosféru, se kterou jsme naši velmi zdařilou exkurzi, v pátek 31. května ve 12:00, ukončili.

Děkujeme vedení školy za podporu při realizaci exkurze, dětem za jejich týmového ducha a rodičům za projevenou důvěru. Pevně věříme, že tento výjezd byl pro žáky nejen inspirativní a přínosný, ale i zábavný.

Mgr. Veronika Pěčová, Mgr. Nikola Bezděkovská, Mgr. Monika Šofrová