„DEN PRO EKOLOGII“

27. 5. 2024 Mgr. Katarína Hůzlová
image0.jpeg

„DEN PRO EKOLOGII“

Jubilejní 20. ročník „Pěvci v Lužických horách“

Den pro ekologii je soutěžní akce pro žáky základních škol, zaměřená na ekologickou výchovu, ochranu přírody a poznávání kraje. Jejím smyslem je zvýšit zájem nejmladší generace o přírodu a prohloubit její vztah k prostředí, ve kterém žijí. Akce se konala poprvé 19. června 2003 a od té doby ji každoročně s finanční podporou Libereckého kraje pořádají Spolek sdružení přátel Lužických hor spolu se Správou CHKO Lužické hory, Jablonné v Podještědí, Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě, Ekoporadnou Orsej při VMG v České Lípě a Spolek Ski Luž v Horní Světlé. Každoročně se do ní zapojují žáci základních škol z regionů Českolipska, Novoborska a Podještědí.

V průběhu akce se mohou děti formou her, přednášek a živých ukázek dozvědět řadu zajímavostí o ekologii krajiny, životě zvířat a ochraně jejich přirozeného prostředí. V přírodovědné soutěži pak na několika stanovištích hledají odpovědi na historický kvíz a různé přírodovědné otázky. Vítězná družstva získají hodnotné ceny v podobě knih a sportovního vybavení, pro ostatní účastníky jsou připravené přírodovědné publikace a řada dalších cen.

Naše škola byla tento rok zase úspěšná a ze 16 družstev se umístila na krásném 12,10,6 a 4 místě. Nejúspěšnější bylo družstvo ve složení Michaela Hrušková, Jan Jílek a Denisa Piskáčková Ullrichová.

Všem moc děkuji za účast.

Mgr. Katarína Hůzlová

Koordinátor EVVO

image1.jpeg image6.jpeg image3.jpeg image5.jpeg image14.jpeg image12.jpeg image13.jpeg image15.jpeg image16.jpeg image20.jpeg image21.jpeg