Výtvarná soutěž v knihovně

26. 5. 2024 Mgr. Lucie Nekovářová, DiS.
paleta.jpg

Na konci loňského roku tvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ práce do soutěže Sdílej s námi Jablonné v Podještědí, kterou vyhlásila knihovna v Jablonném.

V r. 2023 se knihovna zapojila do „soutěže“ regionálního Klubka dětských knihoven. Děti měly svými výtvory seznamovat se svým nejbližším okolím, s historickými osobnostmi i zajímavostmi místa. V knihovně se veřejně hlasovalo a bylo rozdáno 237 hlasů mezi 28 dětských děl. Do libereckého kola postupuje pouze pět děl.

Za ZUŠku dostaly ocenění žákyně výtvarného oboru, kterým blahopřejeme a jejich práce postupují do krajského kola:

1. místo Tereza Kadečková (27 bodů, Pohled na baziliku z Mlýnské ulice, kresba tužkou na A3)

2. místo Eliška Pflégrová (24 bodů, Kostel sv. Antonína v Heřmanicích, kresba tužkou na A3)

5. místo Julie Doubková (14 bodů, Pohled na morový sloup a vyhlídkovou věž, kombinace technik na A3)

Místo obsadila, ale obrázek nepostupuje pro zvolení stejné památky a malířské techniky jako na obsazeném 1.místě:

2. místo Markéta Dvořáková (24 bodů, Bazilika, kresba tužkou na A3)

Na začátku června vybere z došlých prací odborná porota v Krajské vědecké knihovně v Liberci nejzajímavější díla, která budou oceněna. Výherci budou včas informováni. Vybraná díla se stanou součástí putovní výstavy. Kdy bude výstava v Jablonném se dozvíte včas.

S využitím informací napsala Š.Krousová (vyučující výtvarného oboru)