Život včely

14. 5. 2024 Mgr. Katarína Hůzlová
image4.jpeg

Život včely

Žáci 7.A se zúčastnili přednášky s odborníkem včelařem praktikem Mgr. Ivanem Vastlem. Přednáška se nesla v duchu otázek a odpovědí. Žáci nejdříve napsali své zvídavé otázky týkající se včel, které byly předem odevzdány panu Vastlovi, a ten na ně ve škole odpovídal. Kolikrát to byly otázky dosti záludné, že se i sám včelař zapotil nad odpovědí. Žáci opravdu nezklamali a vzali to zvídaní z různých stran. A jelikož se nespokojili jenom s jednoduchou odpovědí, přednáška, spíše povídaní a vzájemná diskuze, se nám krásně protáhla na dvě hodiny. Některé informace byly nové, některé jsme si jenom utvrdili. A o čem jsme si vlastně povídali? Například o tom, jak vznikne med, o jeho druzích, o životě a práci včel a čmeláků, jak jsou včelí produkty prospěšné lidskému zdraví či o nemoci včel. Dále o tom, čím se včely živí, jak dlouho žijí, kdo je matka, jaká je hierarchie včel, kolik medu vyprodukují a mnoho jiného. Moc nás to všechny bavilo a mohli jsme i ochutnat druhy medů a vosk.

Mgr. Katarína Hůzlová

Koordinátor EVVO