Hudebka nás baví!

4. 4. 2024 Mgr. Petr Kopřiva, MBA
IMG-20240322-WA0044.jpg

V letošním školním roce se výuka hudební výchovy nese v trochu jiném duchu. Žáci 1. stupně začali s výukou hry na zobcovou flétnu. Je všeobecně známo, že hra na zobcovou flétnu má pozitivní vliv na zdraví dítěte. Pomocí hry na tento hudební nástroj si dítě osvojí správnou techniku dýchání, hraním dochází k pročištění dýchacích cest a zvyšuje se kapacita plic. Kromě této výhody jakákoliv hra na hudební nástroj přináší smysl pro pravidelnou přípravu a také smysl pro kolegialitu při skupinovém hraní. Začátky nebyly úplně jednoduché. Žáci se museli naučit držení nástroje, prstoklad a správné dýchání, což vyžadovalo notnou dávku trpělivosti. Také se musely naučit první noty a počítání do rytmu, což je nezbytné pro hraní ve skupině. Zvládli to ale na výbornou a nyní již hrají své první písně. Občas nám to sice trochu skřípe, ale to není podstatné. Nejdůležitější je, že žáci hrají na flétny s nadšením a hudební výchova je prostě baví.

Ukázka ze 3. B: https://youtu.be/i86Q_f9gwZY

Hudební výchova - flétny.mp4 (–; 4 455,85 kB) 04.04.2024 09:34