Zahraniční stáž v německé základní škole Olbersdorf, Erasmus+

26. 3. 2024 Ing. Zuzana Ryklová
IMG_2567.JPEG

Ve dnech 19. 3. až 21. 3. 2024 jsme se zúčastnily třídenní stáže u našich blízkých sousedů v německé základní škole Emil Ufer v Olbersdorfu. Hlavním cílem naší stáže bylo nejen stínování výukových metod, sledování školního klima a vztahů mezi učiteli a žáky, ale především snaha o navázání naší budoucí vzájemné spolupráce dětí a učitelů.

Ve škole jsme měly možnost zúčastnit se výuky ve všech třídách napříč rozvrhem. Přátelská a klidná atmosféra, která panovala v celé škole, nás provázela po celou dobu našeho pobytu tam. Díky vstřícnosti všech učitelů jsme měly možnost získat podrobné informace o organizaci jejich celého školního roku.

Jsme velmi rády, že se nám podařilo naplnit hlavní cíl této stáže a vedení školy projevilo o spolupráci s naší školou zájem. Již brzy je uvítáme v naší škole, kde se zúčastní hodin v našich třídách a seznámí se s naším výukovým programem. Následně doufáme, že se domluvíme na rozsahu a podobě naší budoucí spolupráce, která se bude týkat dětí z prvního stupně.

Děkujeme panu řediteli Mgr. Petru Kopřivovi, MBA za zprostředkování této stáže v rámci programu Erasmus+.

Auf wiedersehen!

Mgr. Veronika Pěčová, Ing. Zuzana Ryklová

IMG_2579.JPEG IMG_2585.JPEG IMG_2569.JPEG IMG_2553.JPEG IMG_2529.JPEG IMG_2527.JPEG IMG_2528.JPEG IMG_2519.JPEG IMG_2566.JPEG IMG_2549.JPEG logo - eu.jpg