Rodiče vítáni - Jezdectví

7. 3. 2024 Mgr. Martin Králík
00.jpg

V rámci projektu Rodiče vítáni se v úterý 5. března žáci 1. stupně zúčastnili tematicky integrované výuky zaměřené na oblast chovu koní a jezdectví. Paní Holmanová nápaditým způsobem připravila sestavu aktivit na rozvoj čtenářských, matematických, přírodovědných i pohybových dovedností.

V úvodním rozhovoru žáky motivovala vlastními zkušenostmi z této oblasti, dozvěděli se mnoho zajímavostí a ve většině případů dostali odpověď na své otázky. Následovalo plnění úkolů na několika stanovištích, kde žáci skládali puzzle, podle velikosti třídili obrázky koní, při práci s textem rozlišovali druhy krmení pro koně, prohlédli si a vyzkoušeli jezdecké sedlo, boty, helmu a bič, nezbytné vybavení pro žokeje. Zároveň zjišťovali povolání, bez kterých se chov koní neobejde. Své pohybové dovednosti rozvíjeli při běhu přes překážky, někteří přeskakovali s vlastními dřevěnými koníky na tyči. Celá akce měla velký úspěch a všichni se těšíme na další setkání. Děkujeme paní Holmanové za skvěle připravenou lekci činnostního učení a za ukázku výborné spolupráce rodičů se školou.

Mgr. Ludmila Králíková

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg