Ples devátých ročníků 2024

21. 2. 2024 Mgr. Monika Šofrová
IMG_2114.jpg

Dne 16. února 2024 se konal druhý ročník plesu devátých tříd. Tato společenská událost se uskutečnila v prostorách školní jídelny Základní školy a Základní umělecké školy Jablonné v Podještědí, kterou žáci vkusně a k nepoznání nazdobili. Tento ples byl speciální nejen pro žáky, ale i pro jejich rodiče, kteří se letošního ročníku účastnili a společně s námi, učiteli, pomohli vytvořit nepopsatelnou atmosféru.

Deváťáci se na tento večer pečlivě připravovali. Sestavili a secvičili bohatý program, který sklidil úspěch u všech diváků. Hned na úvod se nám milí deváťáci představili v promenádě, při které ukázali své krásné společenské šaty, ve kterých doslova zářili, a pohled na ně přivedl k dojetí všechny přítomné. Na programu nechyběla originální taneční vystoupení obou devátých tříd, kromě moderních tanců se děti věnovaly i tancům společenským, které zatančily v párech a následně vyzvaly k tanci i své rodiče a za doprovodu známé písně Vysoký Jalovec si společně zatančili polku.

Nechyběla ani volba krále a královny plesu. Pro nikoho z nás nebyl výběr snadný, ale titul krále plesu nakonec získal gentleman z 9. A, Matyáš Roček, a královnou se stala usměvavá dívka z 9. B, Nela Rabatinová.

Po celý večer měli hosté dostupný bohatý raut, plný jídla a nápojů, na jehož přípravě se podíleli nejen žáci samotní, ale i učitelé a paní kuchařky, které ochotně přišly pomoci.

Celý slavností večer byl plný radosti a nadšení. Po odchodu rodičů měli žáci svou vytouženou „diskotéku“, na které si společně se svými učiteli zatančili a pobavili se.

Věříme, že ples devátých ročníků byl pro žáky příležitostí k získání mnoha zkušeností s organizací společenské akce, ale i příležitostí k vytvoření nezapomenutelných vzpomínek na poslední ročník základní školy. My třídní učitelky, Veronika Pěčová a Monika Šofrová, jsme na své žáky nesmírně pyšné. Jsme rády, že jsme mohly být součástí nádherného večera, a doufáme, že naši žáci uplatní nabyté zkušenosti i ve svých budoucích životech.

Děkujeme vedení školy za umožnění konání této akce a všem, kteří se na realizaci plesu podíleli, aktivně se ho účastnili a společně s námi strávili příjemný čas.

Mgr. Veronika Pěčová, Mgr. Monika Šofrová

ac95f3d2-9561-4a4f-acb0-0c99e91d0af3.jpg de1e1ae5-283c-490e-a44e-f4c7eda80820.jpg c84e82da-6bb6-418f-9654-2d8ac2e47ea6.jpg be76a00d-dd87-4064-bd3d-33da97d46af5.jpg