Jak doma pracovat s dětmi?

17. 3. 2020 Lenka Sochová
výuka.png

Doporučení - jak pracovat s dětmi?   

Vážení rodiče, 

učitelé v brzké době zahájí se žáky on line výuku. Do jisté míry si vlastně v praxi ověříme, nakolik jsou schopni samostudia. Tato forma výuky přinese i nemalé nároky na vás jako rodiče. Dovoluji si vám dát několik obecných rad a doporučení, abychom společnými silami zvládli úkoly, které se před námi objevily v této době.

Děti nemají prázdniny a měly by dodržovat určitý denní režim. Proto doporučuji stanovit si denní řád a plán práce. Každý den počítejte (to platí od 1.-9.r.), pište diktáty, společně čtěte, hrajte si, povídejte si, opakujte a upevňujte učivo, sledujte dokumentární historické či přírodovědné pořady. Využijte nabídku ČT 1, kde budou interaktivní pořady pro žáky 1. i 2. stupně. Buďte tolerantní a trpěliví. A taky si všichni držme palce navzájem.

Mgr. Luboš Brett