Den lidských práv - diskuze s přeživší holocaustu

14. 12. 2023 Mgr. Lucie Cidlinská
přednáška.jpg

Na den 10. 12. připadá Den lidských práv. Krajská vědecká knihovna ve spolupráci s Katedrou historie Technické univerzity v Liberci a Pamětí národa uspořádala 11. 12. bohatý program včetně diskuse pro školy s přeživší holocaustu paní Michaelou Vidlákovou. Na tuto akci jsme byli opět pozváni historičkou doktorkou Kateřinou Portmann, se kterou ráda spolupracuji. Tentokrát jsem vzala žáky šestého ročníku, trochu jsem se bála, jak to na ně bude působit. Ale dopředu jsem je seznámila s tematikou holocaustu a byla přesvědčená, že podmanivé vyprávění paní Vidlákové je osloví. A nemýlila jsem se. Žáci bedlivě poslouchali a přiznali, že to byl velmi zajímavý, ale také smutný zážitek. Druhý den ve škole pomocí obrázků a slov zachytili příběh jednoho z posledních pamětníků, který přežil holocaust.

O této besedě a o životě paní Michaely Vidlákové byla natočena reportáž, ve které nás také můžete vidět.

Mgr. Lucie Cildinská a žáci 6.A

michaelaV.jpg před.jpg sprcha.jpg pluto1.jpg utrpení.jpg holo.jpg vichřice.jpg pluto.jpg vidl.jpg hol.jpg