Hasiči ve škole

8. 11. 2023 Lenka Sochová
Dráček.jpg

Hasiči ve škole

Dnešní dopoledne 7. 11. 2023 žáci druhých a třetích tříd naší školy strávili s profesionálními hasiči z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Dozvěděli se z úst hasičů, jak se mají zachovat, když oheň ohrožuje jejich zdraví i majetek lidských obydlí.

Žáci si zopakovali důležitá telefonní čísla. Jak správně ohlašovat nenadálou událost a vyzkoušeli si, jak správně postupovat při telefonním hovoru na tísňovou linku. Na vlastní oči si mohli prohlédnout hasičskou výstroj, do které se během chvilky ustrojil jeden z hasičů. Zároveň si vyzkoušeli v praktické ukázce, jak si počínat, kdyby na nich vzplál oděv.

Děti si z dnešního dopoledne odnesly cenné rady a moc se jim líbilo.

Za příjemně strávený čas děkujeme hasičům paní Monice Dostálové a panu Jakubovi Jeništovi.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg