Měsíc filmu na školách a Tomáš Hajíček

7. 11. 2023 Mgr. Radomír Stupka
clk_mfns_2023_online_480x340_01.jpg

Během úterního dopoledne 7. listopadu se v devátém ročníku uskutečnil projekt Měsíc filmu na školách, což je projekt vzdělávacího programu JSNS organizace Člověk v tísni. Měsíc filmu na školách se koná od roku 2005 každý listopad po celé České republice - zapojené školy pořádají projekce filmů s tématem československých dějin a zvou hosty (pamětníky, filmaře, protagonisty filmů, historiky) na pofilmové debaty.

Letošním tématem byla tzv. závadová mládež v 80. letech 20. století (dokument Chceme dýchat) – toto téma mělo přiblížit našim žákům, že nesvoboda v období normalizace se dostávala i do té nejběžnější reality života jako je hudba, vzdělávání, partnerské a mezilidské vztahy, zaměstnání apod. O tom všem a dalších tématech přijel diskutovat člověk, který patřil k nejvýraznějším osobnostem tzv. závadové mládeže na Liberecku a jedna z nejzásadnějších osobností české rockové hudební scény – Tomáš Hajíček, zakládající člen a frontman skupiny Krucipüsk.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg