Olympiáda mediální gramotnosti

1. 11. 2023 Mgr. Lucie Cidlinská
gram.jpg

V týdnu od 16. do 20. října 2023 probíhal první ročník Olympiády mediální gramotnosti, které se zúčastnili žáci šestých a devátých ročníků naší školy. Do soutěže se přihlásilo celkem 11 202 žáků, proto úspěch našich účastníků vnímáme jako obrovský. Z výsledků jsme vybraly deset nejúspěšnějších žáků, kterým bychom rády poděkovaly nejen za spolupráci, ale zejména za reprezentaci školy.

Honza Peške se umístil v první pětistovce a Míša Samková lehce nad ní. Naši desítku dále doplňují Isabella Štádlerová, Nelli Chodurová, Míša Romanová, Rozárka Urbanová, Tom Lukavec, Michal Jech, Dominik Štětina a Verča Žatečková.

Velký dík patří i zbylým žákům, kteří nebyli jmenováni a olympiády se účastnili. I jejich výsledky byly v porovnání s ostatními účastníky velice pěkné. Jsme rádi, že naši školu navštěvují aktivní, úspěšní a mediálně gramotní žáci.

Konkrétní informace o umístění v žebříčku napříč školami zjistí soutěžící u svých češtinářek.

Mgr. Monika Šofrová a Mgr. Lucie Cidlinská

meidálnlí gr.jpg mediální.jpg gramotnost.jpg