Lesní pedagogika 1.třídy

22. 10. 2023 Mgr. Katarína Hůzlová
lesní pedagog.jpg

Lesní pedagogika 1.třídy

Víte, jaký je rozdíl mezi hajným a myslivcem? Jak se vychovává les?

To všechno a ještě více se dozvěděli žáci 1.A a 1.B. dne 11.10.2023, kdy se uskutečnil na naší škole základní ekologický program Lesní pedagogika. Programem nás provedl lesní pedagog Mgr. Jan Kobr. Vysvětlil nám, jak se v lese chovat, co lesu pomáhá a co mu škodí, kdo v lese pracuje a co je jeho náplní práce. Naučil nás nové pojmy jako sběrač šišek, lesní školka, oplocenka. Vysvětlil, proč je důležitá prořezávka a kam putují některé stromy. K čemu se v lese požívá harvestor. Seznámili jsme se i s velkým problémem lesa, kterým je dřevokazný hmyz- lýkožrout smrkový. Program byl velmi atraktivní a žáci měli mnoho doplňujících otázek. Těšíme se na pokračování v lese.

Mgr. Katarína Hůzlová

Koordinátor environmentálního vzdělání, výchovy a osvěty

image1 (1).jpeg image0 (1).jpeg image2.jpeg image6.jpeg image5.jpeg image4.jpeg image2 (1).jpeg