10. 10. 2023 Mgr. Petr Kopřiva, MBA
IMG-20231007-WA0036.jpg

V pátek 6. 10. proběhl v naší škole u příležitosti výročí 50 let od otevření školní budovy Den otevřených dveří. Jsme rádi, že se k nám přišli podívat rodiče, prarodiče, bývalí žáci a další hosté. Program oslav pokračoval ve školní jídelně pro naše zaměstnance a důchodce, představitele města v čele s panem starostou Jiřím Rýdlem, zástupce obou školek, základní školy Komenského, dětského domova a další hosty. Kromě proslovů byl nachystán kulturní program a členové žákovského parlamentu předvedli, jak by mohlo vypadat jejich zasedání za 50 let. Před 50ti lety byla naše školní budova velice moderní, stavba se povedla. Dnes ale učíme jinak a našim požadavků budova přestává stačit. Proto plánujeme za podpory města Jablonné v Podještědí pro naše žáky významné stavební úpravy. Chceme upravit prostor šaten pro žáky školy tak, aby u vchodu do školy vznikly centrální šatny pro všechny žáky a rozšířil se prostor pro společné akce. Místo šaten pro žáky 2. stupně a školní kuchyňky chceme mít školní družinu, která si polohu v přízemí rozhodně zaslouží. Tím se uvolní současné učebny školní družiny ve druhém patře školní budovy. Získáme tak nové učebny pro výuku základní umělecké i základní školy, přemístíme do uvolněných prostor cvičnou kuchyň. V současné době probíhají práce na projektové dokumentaci, věříme, že k těmto úpravám v naší školní budově dojde nejlépe již v příštím roce.

IMG-20231007-WA0027.jpg IMG-20231007-WA0032.jpg IMG-20231007-WA0035.jpg IMG-20231007-WA0034.jpg