Projektový den „Léčiva a životní prostředí“

29. 6. 2023 Mgr. Katarína Hůzlová
image1.jpeg

Projektový den „Léčiva a životní prostředí“

Žáci 9. ročníků se zúčastnili projektového dne „Léčiva a životní prostředí“, který pro nás připravila místní lékárnice a zároveň učitelka PharmDr. Jana Šolínová.

První teoretická část probíhala v učebně, kde žáci plnili úkoly a byli uvedeni do tématu. Poté se přesunuli do místní lékárny. Byli zde provedeni a obeznámeni s pravidly a fungováním lékárny. Měli možnost si vyzkoušet některé z mnoha úkolů lékárníka. V laboratoři míchali masti a plnili tobolky. Mnozí byli zákulisím lékárny překvapeni a nadšeni.

V závěru se žáci přesunuli zpět do školy, kde je čekaly další činnosti, např. jak správně zacházet s léky a zhodnocení projektového dne. Akce se zdařila a určitě plánujeme s paní lékárnicí další spolupráci.

Mgr. Katarína Hůzlová, Mgr. Jan Ehl

image11.jpeg image10.jpeg image9.jpeg image8.jpeg image6.jpeg image5.jpeg image4.jpeg image3.jpeg image2.jpeg image1.jpeg image0.jpeg