Projektový den „Včela a včelaření v souladu s přírodou“

13. 6. 2023 Mgr. Katarína Hůzlová
image1.jpeg

Projektový den „Včela a včelaření v souladu s přírodou“

31.5. 2023 se 30 vybraných žáků 7.ročníku zúčastnilo projektu s odborníkem včelařem praktikem Mgr. Ivanem Vastlem, aby se dozvěděli doplňující informace a zajímavosti o životě včel, o práci včelaře, seznámili se s prostory, kde včely žijí, co k životu potřebují, jak se o ně starat, proč jsou pro nás a přírodu důležité.

Nejdříve si žáci napsali vstupní informativní test, co vědí o včelách. Pak proběhla 2hodinová přednáška, diskuze o práci včelaře. Pan včelař nám donesl ukázat pomůcky, které při svojí práci a starostlivosti o včely používá a donesl ukázat i obydlí, úl, který si mohli žáci rozebrat a osahat. Pak dostali zpátky vstupní test a mohli si opravit odpovědi získané z přednášky.

V další části projektu se žáci přesunuli do dílen, kde se rozdělili do skupin po 3 a postupně si vyrobili rámeček, práce se dřevem, drátkem.

V poslední hodině se žáci přesunuli do školní kuchyňky, kde se rozdělili do 3 skupin a každá skupina si vytvořila podle receptu sladký zákusek z medu. Jedna skupina pekla medovník, druhá měla nepečený zákusek a třetí tvořila medové kuličky.

Mgr. Katarína Hůzlová

image11.jpeg image12.jpeg