Den pro ekologii

12. 6. 2023 Mgr. Katarína Hůzlová
image2.jpeg

„DEN PRO EKOLOGII“

19.ročník „Co můžeme vidět v trávě?“

Den pro ekologii je soutěžní akce pro žáky základních škol, zaměřená na ekologickou výchovu, ochranu přírody a poznávání kraje. Jejím smyslem je zvýšit zájem nejmladší generace o přírodu a prohloubit její vztah k prostředí, ve kterém žijí. Akce se konala poprvé 19. června 2003 a od té doby ji každoročně s finanční podporou Libereckého kraje pořádají Občanské sdružení přátel Lužických hor spolu se Správou CHKO Lužické hory, Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě, ekoporadnou Orsej při VMG v České Lípě a Městem Nový Bor. Každoročně se do ní zapojují žáci šestých tříd základních škol z regionů Českolipska, Novoborska a Podještědí.

V průběhu akce se mohou děti formou her, přednášek a živých ukázek dozvědět řadu zajímavostí o ekologii krajiny, životě zvířat a ochraně jejich přirozeného prostředí. V přírodovědné soutěži pak na několika stanovištích hledají odpovědi na historický kvíz a různé přírodovědné otázky. Vítězná družstva získají hodnotné ceny v podobě knih a sportovního vybavení, pro ostatní účastníky jsou připravené přírodovědné publikace a řada dalších cen.

Naše škola dostala tento rok speciální ocenění za poznávání dřevin a to družstvo ve složení Klára Lusková, Jakub Kotek, Jan Jílek.

Všem moc děkuji za účast.

Mgr. Katarína Hůzlová

image5.jpeg image1.jpeg image0 (2).jpeg image3.jpeg image9.jpeg image11.jpeg image8.jpeg image10.jpeg image4.jpeg image7.jpeg