Bádaní v Mokřadech

11. 6. 2023 Mgr. Katarína Hůzlová
image3.jpeg

V pátek 2.6. 2023 se 6.A vydala do mokřadů, kde je čekal badatelský projekt ve spolupráci se ZŠ náměstí Míru Nový Bor. Společně jsme si mokřady prohlédli, ukázali, jak moc se místo změnilo ze skládky na krásný biotop plný života, ukázali možnosti, co všechno žáci mohou odchytnout a pozorovat. Poté se žáci rozdělili do smíšených skupin a vydali se bádat do terénu. Počáteční obavy obou stran rychle přemohla zvědavost a chuť vyzkoušet si opravdovou vědeckou práci s různým badatelským vybavením. Žáci ukázkově spolupracovali a nalezli velké množství rostlinných a živočišných druhů, mnohé i vzácné. Z projektu si žáci odnesli nejen spoustu nových vědomostí a dovedností, ale i nová přátelství. Určitě jsme takovýto projekt nedělali naposledy a uvítáme další nové spolupráce se školami v okolí.

Mgr. Katarína Hůzlová, Mgr. Jan Ehl

image0.jpeg DSC03035.jfif image5.jpeg image2.jpeg DSC02942.jfif image7.jpeg image8.jpeg image6.jpeg image0 (1).jpeg