McDonald's Cup

16. 5. 2023 Mgr. Denisa Čermáková
4..jpg

Ve čtvrtek 11. 05. 2023 se v Zákupech konalo okrskové kolo největšího školního fotbalového turnaje v České Republice s názvem McDonald’s Cup. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin, v kterých sehrály zápasy každý s každým. Našimi soupeři ve skupině byli fotbalisté ze škol Jižní, Tyršovka a Zákupy. První utkání jsme vyhráli 1:0, gól vstřelil R. Sochůrek. Druhé utkání jsme vyhráli velikým rozdílem 7:0, střelci R. Sochůrek 2x, R. Amrich, R. Holec, T. Samko, J. Martečík 2x. V tomto utkání byla vidět naše veliká převaha a chuť dávat góly. Poslední zápas ve skupině bylo potřeba vyhrát a všichni jsme to věděli. Díky gólu O. Kotka a R. Amricha jsme utkání zvládli a dotáhli do vítězného konce nejen zápas, ale také skupinu, kterou jsme s devíti body vyhráli. S nadšením a obrovskou radostí jsme si převzali zlaté medaile za 1. místo ve skupině. Z vítězů všech čtyř skupin se utvořila finálová skupina, kde se opět hrálo systémem každý s každým. Všechny týmy byly velmi vyrovnané, mohl vyhrát každý. První zápas jsme bohužel prohráli 0:2, následný zápas jsme dokázali vyhrát 2:1, střelci R. Sochůrek a O. Kotek a poslední zápas jsme bohužel prohráli 0:1, kdy jsme neuhlídali jednoho hráče a v poslední minutě jsme nedokázali proměnit obrovskou šanci. Ve finálové skupině s jednou výhrou jsme se tak umístili na 4. místě. Smutek byl vidět na tváři všech kluků, ale po chvíli opět převládala radost a potěšení ze zlatých medailí a úspěchu postupu mezi nejlepší čtyři v našem okrese.

Hráči: Jan Kratěna, Robin Sochůrek, Jan Martečík, Robert Holec, Daniel Dubček, Ondřej Kotek, Richard Amrich, Tomáš Samko a Adam Brodil.


Mgr. Denisa Čermáková


6..jpg 5..jpg 3..jpg 2..jpg 1..jpg