Světová škola

1. 5. 2023 Mgr. Radomír Stupka
0.jpg

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí se od školního roku 2023/2024 připojí k projektu Světová škola. Základní myšlenkou projektu je zapojení globálního vzdělávání do výuky a běžného života naší školy. V rámci projektu se budeme zabývat různými celosvětovými tématy se zaměřením na náš kraj a obec. Při této práci se naši žáci budou seznamovat nejen s jednotlivými informacemi, ale budou se aktivně účastnit přípravy různých aktivit, které v rámci projektu budeme realizovat. Pro přehled přikládáme základní charakteristiku projektu:

Světová škola je místem, kde:

• globální témata tvoří přirozenou součást výuky a života školy,
  • se žáci pod vedením týmu učitelů zabývají aktivně světovým děním a sledují aktuální vývoj ve světě,
  • žáci, učitelé i širší veřejnost získávají informace o globální problematice,
  • žáci identifikují místní problémy s globálním přesahem a usilují o jejich řešení,
  • je nejméně jedenkrát za rok ve spolupráci s místní partnerskou organizací uspořádána akce,
  • je společný cíl přispět k řešení vybraného problému.