Lesní pedagogika

17. 2. 2023 Mgr. Katarína Hůzlová
image0.jpeg

Lesní pedagogika

Víte, jaký je rozdíl mezi hajným a myslivcem? Jak se vychovává les?

To všechno a ještě více se dozvěděli žáci 1.A a 1.B. dne 13.2.2023, kdy se uskutečnil na naší škole ekologický program Lesní pedagogika. Programem nás provedl lesní pedagog Mgr. Jan Kobr. Vysvětlil nám, jak se v lese chovat, co lesu pomáhá a co mu škodí, kdo v lese pracuje a co je jeho náplní práce. Naučil nás nové pojmy jako sběrač šišek, lesní školka, oplocenka. Vysvětlil, proč je důležitá prořezávka a kam putují některé stromy. K čemu se v lese požívá harvestor. Seznámili jsme se i s velkým problémem lesa, kterým je dřevokazný hmyz- lýkožrout smrkový. Program byl velmi atraktivní a žáci měli mnoho doplňujících otázek.

V dalších měsících budeme s programem pokračovat v ostatních třídách prvního stupně.

Mgr. Katarína Hůzlová

image2.jpeg image3.jpeg image5.jpeg image4.jpeg