Začít spolu u prvňáčků

22. 1. 2023 Mgr. Sabina Rybářová
e.jpg

I naši nejmladší žáci školy se úspěšně zapojili do programu Začít spolu. Jejich prvním tématem byla zima.

Děti byly rozděleny do center, kde společně a s velkým nadšením plnily zadané úkoly. Každá skupina prošla pěti centry: matematika, čtení, psaní, ateliér a objevy.

V centru matematiky děti pomáhaly objevit cestu do iglú. Sněhovou pevnost stavěly ze slov a obrázků v centru čtení. V centru psaní přepisovaly slova ze sněhuláka a ateliér byl zaměřen na výrobu rukavic. Asi největší údiv získalo centrum objevů, kde děti vytvářely lávovou lampu. Při hodnocení si děti sdělily postupy práce a předaly si navzájem zkušenosti, jak nejlépe úkol splnit. Nadšení bylo veliké a vzájemná spolupráce byla velmi úspěšná.

Těšíme se na další vzájemné bádání a objevování.

 

Mgr. Petra Jandáková

f.jpg b.jpg a.jpg c.jpg e.jpg d.jpg