Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

YGS (Young Glass Symposium/ Dětské sklářské sympozium)

14. 11. 2022 Mgr. Lucie Nekovářová, DiS.
YGS3.jpg


YGS (Young Glass Symposium/ Dětské sklářské sympozium)

V roce 2022 se 3 žákyně výtvarného oboru naší ZUŠ zúčastnily krásné výtvarné akce YGS (Young Glass Symposium). Sympozium s výtvarnou soutěží bylo pořádáno ZUŠkou Mšeno společně s Libereckým krajem, sklářskou školou v Kamenickém Šenově a sklárnou Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova. 

Naše žákyně (Kateřina Moidlová, Adéla Toráňová a Miluše Vošoustová) připravily po společné návštěvě Sklářského muzea a výstavy moderního skla v Novém Boru návrhy na skleněná díla znázorňující "Bájné bytosti Křišťálového údolí". Z každého kraje ČR byl vybrán jen 1 návrh na realizaci ve skle (děvčata měla obrovskou konkurenci 290 jiných žáků). Přesto, že práce získaly při hodnocení velké množství bodů, k realizaci návrhů to nestačilo. Důležitá ovšem byla účast a získání Osvědčení, které podepsala hlavní porotkyně, módní návrhářka Liběna Rochová. 

Děkujeme našim žákyním za výtvarné nadšení, odvahu a skvělou reprezentaci naší školy!

YGS3.jpg YGS obr3.jpg YGS2.jpg YGS obr2.jpg YGS1.jpg YGS obr1.jpg