Projekt Měsíc filmu na školách

13. 11. 2022 Mgr. Radomír Stupka
1.jpg

Během středečního dopoledne se v devátém ročníku uskutečnil projekt Měsíc filmu na školách, což je projekt vzdělávacího programu JSNS organizace Člověk v tísni. Měsíc filmu na školách se koná od roku 2005 každý listopad po celé České republice - zapojené školy pořádají projekce filmů s tématem československých dějin a zvou hosty (pamětníky, filmaře, protagonisty filmů, historiky) na pofilmové debaty.

Letošním tématem byla Normalizovaná každodennost – toto téma mělo přiblížit našim žákům, že nesvoboda v období normalizace se dostávala i do té nejběžnější reality života. Komunistický režim v Československu prostupoval každodenním životem a ovlivňoval tak jeho drobné i zásadní momenty. Lidé tak byli často při rozhodování a budování mezilidských vtahů nuceni počítat se všudypřítomným komunistickým vlivem. O tom a dalších zvláštnostech období normalizace žáci diskutovali s PaedDr. Jaroslavou Šiftovou, historičkou, pedagožkou a jablonskou rodačkou.

1.jpg 2.jpg 3.jpg