Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Projekt Krokus

7. 11. 2022 Mgr. Radomír Stupka
krokus.jpg

V šestých třídách proběhl v minulých dnech projekt Krokus, který se na naší škole realizuje ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Jde o mezinárodní projekt, jehož hlavním organizátorem je irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI). Tato organizace poskytne cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během holocaustu. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. Zároveň mají krokusy, které vyraší s prvními jarními paprsky, symbolizovat nový začátek a naději, která se týkala i všech přeživších.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg