26. 1. 2020 Mgr. Martina Rybová
recykl.IMG_20200121_103027b.jpg

Že si děti rády hrají a bádají, jsme se mohli přesvědčit při nedávném plnění úkolů "Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého". Hlavním úkolem bylo zkoumání červeného kontejneru na elektrospotřebiče. K čemu slouží, kde se v naší obci nachází a jak je vlastně velký. Jelikož se právě zabýváme jednotkami, mohli žáci vyzkoušet své znalosti v praxi. S panem Dlouhým a panem Širokým zjistili nejen velikost kontejneru i otvoru, do kterého se vkládají spotřebiče, ale i vzdálenost kontejneru od školy. S panem Bystrozrakým zkoumali obsah nádoby, co se asi nachází uvnitř, co tam patří a co nikoliv. Proběhla diskuse o třídění a recyklaci elektrospotřebičů. A nakonec na základě svého bádání vše sepsali na badatelský list a odeslali.

Mgr.M.Rybová