Přednášky pro žáky 9. tříd

16. 5. 2019 Mgr. Marie Lemfeldová
ninth-grade-lectures.jpg

Během celého roku byly pro žáky 9. tříd pořádány přednášky a besedy, které by jim mohly (pokud budou chtít) pomoci lépe se vyznat a zorientovat v novém prostředí.

Žáci se blíže seznámili s tématy např. osobní nebezpečí – chuligánství nejen na fotbalovém hřišti, ale i ve městě, získali další informace o nebezpečných návykových látkách a důsledcích jejich konzumace. Dozvěděli se také, jak mají jednat s lidmi, kteří jsou pod vlivem drog. Někteří již vlastní občanský průkaz, a tak pro ně byla velmi zajímavá a důležitá i přednáška o přestupcích a postupech ve správním řízení, stejně jako případných důsledcích protiprávního jednání. Často byli žáci mile i nemile překvapeni, co vše je považováno za přestupek a jaké jsou postihy a důsledky takového jednání a chování. Na těchto zajímavých přednáškách se střídali zástupci státní policie ČR, obvodního oddělení v našem městě, npor. Bc. Roman Smolka, npor. Bc. Jana Jechová, prap. Josef Rejman a prap. Stanislav Svoboda.

Další přednášku na téma „Význam důležitosti prevence a péče o zdraví“, si pro žáky 9. ročníku připravil, poutavě přednesl a na praktických příkladech vysvětlil zástupce zdravotnické záchranné služby v našem městě p. Jan Smolucha.

Děkuji všem, kteří si na těchto přednáškách ve svém volnu podíleli a věřím, stejně jako oni, že získané informace budou pro vycházející žáci přínosem.