Branné cvičení

7. 5. 2019 Mgr. Ivana Hazdrová
fire-exercise.jpg

Ve čtvrtek 2. května se uskutečnilo branné cvičení žáků druhého stupně.

Než vše začalo, proběhla cvičná evakuace celé školy. Hasiči pomocí umělého dýmu zamořili školu a navodili tak stav požáru. Po vyhlášení poplachu se jednotlivé třídy s vyučujícími seřadili na shromáždišti před školou. K údivu všech přijížděla ke škole hasičská auta i auto s plošinou. Ve škole v druhém patře zůstali uvězněni dva žáci 9.A a dvě paní učitelky. Začala záchranná akce. Žáci byli vyvedeni hasiči s dýchacími maskami a paní učitelky byly evakuovány oknem pomocí plošiny. Celá záchranná akce trvala 10 minut a pro většinu to byl velký zážitek.

Poté začali žáci jednotlivých tříd na stanovištích v areálu školy plnit úkoly branného cvičení. Stříleli ze vzduchovky, poskytovali první pomoc, házeli granátem na cíl, přetahovali se lanem, pracovali s mapou a buzolou, zopakovali si telefonní čísla tísňového volání, provedli transport raněného. Pomyslnou třešničkou na dortu byly ukázky sebeobrany, kterou nám předvedl pan Michal Vydra, instruktor sebeobrany a strážník městské policie, a jeho kamarád Honza. Tímto oběma pánům velice děkujeme. Počasí nám přálo a všichni prožili zajímavé dopoledne.