Den učitelů

4. 4. 2019 Mgr. Lucie Cidlinská
teachers-day.png

Mezinárodní den učitelů v mnoha zemích připadá na 5. října. V České republice a na Slovensku se ale tento den k poctě učitelů slaví 28. března, v den narození Jana Amose Komenského.

Každému udělá radost, když ho někdo pochválí za jeho práci, u učitelů to platí mnohonásobně. Každý rok do naší školy chodí zástupci z města potěšit nás milými slovy i květinami. S dětmi v parlamentu jsme letos navíc vyrobili barevné obálky na pozitivní vzkazy od žáků, protože slova uznání a pochvala od dětí alespoň mně udělá největší radost. Kdo tedy chtěl, nechal učitelům, asistentkám a vychovatelkám z družiny nějaký pěkný vzkaz. Na Den učitelů byly obálky rozdány a my doufáme, že se na tváři obdarovaných objevil úsměv.