Divadelní představení v AJ

16. 1. 2019 Mgr. Miluše Rejmanová
theater.png

Ve středu 16. ledna se žáci 6. a 7. tříd se svými učitelkami angličtiny vydali do Liberce za kulturou.

Jejich cílem byl Dům kultury, kde Divadelní společnost Zlín uváděla anglické představení Jack and Joe. Pro všechny žáky to byl první zážitek tohoto druhu, proto se trošku obávali, zda budou všemu rozumět. Tyto obavy se naštěstí ukázaly jako zbytečné.

Celé představení bylo uvedeno „Bohyní cizích jazyků“. Ta uvedla děti do děje a seznámila je s důležitými slovy. Dále se v příběhu objevovala vždy s novou várkou slovní zásoby. Zážitky Jacka, který sháněl pomoc pro svého bratra Joa, se odehrávaly v kulisách malého amerického městečka, v metru, na koncertě popového zpěváka nebo u venkovské čerpací stanice. Bylo to vskutku rozmanité. Příběh udržel pozornost žáků po celou dobu, a nakonec sklidili protagonisté obrovský potlesk.

Divadelní společnost vypracovala k představení i metodické materiály a nahrávky sloužící k přípravě na tento druh divadla. Je vidět, že se na tvorbě podílejí skuteční odborníci. Byli jsme moc spokojeni a rozhodně jejich představení navštívíme i v následujících letech.

Naše poděkování patří Českým drahám, které přepravily náš devadesátihlavý dav, a také našim žákům za to, jak hladce vše proběhlo a že nedělali naší škole ostudu.