Lyžařský výcvikový kurz

7. 1. 2019 Mgr. Denisa Čermáková
ski-training.png

Vybraní žáci z 6., 7., 8. a 9. ročníků si začátek nového roku zpříjemnili šestidenním pobytemna Möhwaldově boudě na Benecku, kde se konal lyžařský výcvikový kurz.

Uskutečnil se pod vedením paní učitelky Mgr. Denisy Kovačovičové a Mgr. Jany Doubkové. Společně s námi na hory odcestovala jako zdravotnice Mgr. Lenka Nováková.

Druhý den byly dopoledne děti rozděleny do dvou družstev. Náš dopolední a odpolední program po celýtý den byl lyžařský výcvik na sjezdovce i mimo ni. Děti, které stály na lyžích poprvé, se nejdříve učily základním lyžařským dovednostem na mírném kopečku nad sjezdovkou pod vedením zkušené lyžařky Mgr. Jany Doubkové. Děti, které na lyžích již uměly, se přesunuly na sjezdovku pod vedením Mgr. Denisy Kovačovičové. Obě skupiny prošly výcvikem na sjezdových lyžích.

Každý večer probíhal večerní program. Program: seznamovací hry, silové soutěže, vědomostní kvíz, karaoke večer, scénky a závěrečné hodnocení kurzu. Na závěr kurzu nechyběl ani slalom, v kterém se vyhlašovala první tři místa. Odměnou byly medaile. Každý účastník kurzu si odvezl diplom za úspěšné zvládnutí kurzu a každé z družstev se dočkalo odměny v podobě bonbonů, vítěz medailí a zmrzlinového poháru.

Hrdě mohu říci, že všech 29 dětí, které s námi odcestovaly na hory, úspěšně zvládly sjet sjezdovku a věřím, že jsme vytvořily pozitivní vztah všech ke sjezdovým lyžím a budeme se potkávat na jiné sjezdovce než podnaším vedením na lyžařském kurzu.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem lyžařům za vytvoření skvělé atmosféry a party na horách, kde jsme zažily spoustu vtipných zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat a užily si tak krásné zimní prostředínaplno. Mé velké díky patří paní učitelce Mgr. Janě Doubkové za trpělivost a dodání odvahy zvládnutí výcviku na lyžích všem „nelyžařům“, které dokázala na lyžích naučit. A druhý velký dík patří paní učitelce Mgr. Lence Novákové za skvělou péči a starostlivost o naše „chvilkové marody“.