Recitační soutěž

11. 2. 2019 Mgr. Ivana Žmudová
recitation.png

Dne 11. 2. 2019 proběhlo v ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí školní kolo recitační soutěže.Zúčastnilo se jí celkem 42 dětí, které postoupily z třídních kol.

Soutěžilo se v kategoriích po ročnících, kde v každé kategorii byli oceněni první tři žáci malou cenou a medailí. Výkony žáků posuzovala porota ve složení Mgr. Gabriela Maňasová, Mgr. Martina Rybová, Bc. Petra Jandáková a tradičně paní knihovnice Dana Zpěváková. Soutěž připravila a uváděla Mgr. Ivana Žmudová.

V kategorii 1. tříd zvítězila Magdalenka Koprnická, druhý byl Honzík Martečík a třetí místo vybojoval Mikuláš Zárybnický.

V kategorii druhých tříd zvítězil ve veliké konkurenci František Nový, na druhé místo dosáhla Jolanka Tomanováa třetí místo získala Zuzka Radfordová.

V kategorii 3. tříd vyhrála Sofie Hodná, druhé místo získala Klárka Skibinská a na třetím místě skončila Laura Mikudíková.

V kategorii čtvrtých tříd zvítězila Kristýnka Čonková, druhé místo vybojovala Rozárka Lusková a třetí místo získal Sebastian Toman.

V kategorii 5. tříd vybojoval první místo Štěpán Mašk, na druhém místě skončila Eliška Rychtrová a třetí místo získala Natálka Spurná.

Porota udělila také dvě speciální ceny poroty za přednesení vlastních, doma tvořených básní,a to Aničce Doubkové a Bětušce Válkové.

Všem výhercům blahopřejeme a na šikovné děti a hezké básně se budeme těšit zase za rok.