Soutěž Pangea

13. 2. 2019 Mgr. Ivana Kotková Šubrtová
pangea.png

Ve středu 13. února proběhla v základní škole matematická soutěž Pangea. Soutěž je určena žákům 4. až 9. tříd.

Celkem se zúčastnilo 20 žáků z 11 tříd. Testování proběhlo online na počítačích. Soutěž ve škole organizovala Mgr. Ivana Kotková Šubrtová a Mgr. Jaroslav Polívka. Soutěž je unikátní v nabídce matematických úloh, které vycházejí z běžného života každého z nás.

Pro každý rok jsou vybírána jiná témata, tudíž soutěže se může každý žák účastnit opakovaně, aniž by řešil stejné či podobné úlohy. V posledních letech se objevila témata – architektura, medicína, sport, doprava, stravování, v letošním roce bylo téma příroda.

Výsledky soutěže budou zveřejněny po 1. dubnu 2019. Věříme, že i letošní ročník přinese žákům cenné zkušenosti, které využijí při dalším studiu.