Věda nás baví

10. 1. 2019 Mgr. Ivana Kotková Šubrtová
science.png

Na začátku školního roku 2018/2019 byl pro děti otevřen nový zájmový kroužek „Věda nás baví“.

Zde se děti hravou a zábavnou formou seznamují s taji vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, přírodopis, inženýrství, strojírenství) a zkouší si, jaké to je, stát se na chvíli malým vědcem.

Nyní máme za sebou prvních 14 lekcí, kde jsme vyráběli nenewtonovskou kapalinu, model Země, model plic, katapult, atom uhlíku a další. Zabrousili jsme do tajů zraku a sluchu. Experimenty jsou navrženy pro žáky prvního stupně, nejsou tedy nebezpečné ani složité.

Nejcennější jsou však poznatky dětí:

Anička, 8 let – „Nejvíc se mi líbí, když vyrábíme všichni dohromady.“

Sebík, 9 let – „Je tu hodně dobrých dětí, děláme zajímavé věci a je tady pohoda.“

Markétka, 9 let – „Mně se líbí, že se naučíme něco nového. Nejvíc mě bavila rovnováha.“

Míša, 8 let – „Mě bavilo, jak jsme vyráběli Měsíc.“

Christofer, 8 let – „Já jsem rád, že si můžu odnést výrobky domů.“

I ve druhém pololetí na nás čeká 14 nových témat – např. si změříme pH kapalin, postavíme model DNA i mostu, prozkoumáme funkci ledvin i anatomii ruky. Oklame nás nejeden optický klam, budeme objevovat principy potápění i siloměru apod.

Pro bližší info navštivte vedanasbavi.cz.