Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Abeceda peněz pro druháky

22. 1. 2020 Mgr. Ivana Kotková Šubrtová
IMG_20200115_105725.jpg

Dne 15.1. přijeli k nám do školy lektoři s projektem Abeceda peněz, který pořádá Česká spořitelna. Na projektu se postupně vystřídaly obě druhé třídy. V úvodu čekala děti trocha teorie, kde se seznámily s pojmy peníze a rodinný rozpočet. Poté se všichni proměnili v dospěláky a vyrazili "do práce". Před tím však dostali do dvojice peněženku s penězi, se kterými po celou dobu hospodařili. Během cesty se děti setkaly s příjmy a výdaji, které jsou součástí každodenního života. Nebyl to lehký úkol, proto na konci dospělákova života čekala odměna. U bankéře si děti proměnily zbylé peníze za opravdické a bylo na nich, zda peníze uspoří do prasátka, které dostaly nebo je za něco utratí.

Nicméně s Abecedou peněz jsme prožili 60 minut nabitých praktickými informacemi ze světa financí a tímto děkujeme organizátorům za užitečně strávený čas.

Mgr. Ivana Kotková Šubrtová