Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Malá ochutnávka aneb „fuj, tohle jíst nebudu“

5. 1. 2020 Mgr. Denisa Kovačovičová
IMG_4470.JPG

Ve středu 17. 12. jsme na naší škole zorganizovali první ochutnávku jídla. Jak jsme k tomu došli? Společně! :)                                                                                       

S žáky 9. tříd jsme se v rámci předmětu RV celý listopad věnovali otázce Zdraví. Pohovořili jsme o různých oblastech, které se zdravím úzce souvisejí. Jedním z hlavních témat bylo právě jídlo, které nás inspirovalo natolik, že jsme se s panem ředitelem a jídelnou domluvili na nápadu, připravit pro žáky několik zdravých pokrmů. S paní Stanovskou a panem Čermákem jsme sestavili menu ze surovin, které jsou jednak snadno dostupné, jednak se dají koupit za rozumnou cenu a navíc jsou tak jednoduché, že si je i málo zdatný kuchtík dokáže doma připravit sám. Zkrátka bylo naším cílem žákům ukázat, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky!  A věřte, dá se!

Tak se plán stal 17. 12. skutečností.

Degustace se zúčastnilo celkem 46 žáků z 9. tříd.

Sešli jsme se v naší školní jídelně, kde proběhla krátká přednáška o potravinách, které byly použity pro přípravu pokrmů a nechybělo ani několik informací od pana kuchaře k tomu, jak jednotlivá jídla připravoval a na co si dát při vaření pozor.

Poté následovala samotná ochutnávka přichystaných pokrmů.

A jaké bylo menu?

Předkrm:       Jednohubka s mozzarellou, rajčetem a bazalkou.

Polévka:       Smetanová z loupaných rajčat a červené čočky, dochucená parmezánem a ozdobená bazalkou.

Hlavní chod: Pohankové rizoto se zeleninou a strouhaným sýrem.

Dezert:        Jáhlová kaše na sladko s meruňkami.

Po ochutnávce následovala diskuse, kdy měli žáci možnost se k jednotlivým pokrmům vyjádřit a ptát se na vše, co je zajímalo. Názory a nápady, které byly vysloveny, mě velmi mile překvapily. Za všechny uvedu např. myšlenku, že by bylo fajn mít jeden týden v měsíci tematicky zaměřený na kuchyň určité země, tedy např. Italský týden.

Na úplný závěr žáci vyplňovali anonymní dotazník.

Pro zajímavost: Ze 46 zúčastněných, jich „pouze“ 12 odpovědělo, že jim akce nic nedala a nebavilo je to. A to pro mě osobně znamená malé vítězství a cítím radost z toho, že téměř tři čtvrtiny žáků má zájem naslouchat a spolupracovat, což je skvělé!

Mé velké poděkování patří panu řediteli za jeho prvotní nápad, školní jídelně za realizaci a spolupráci a té větší polovině žáků za inspiraci do budoucna.

PS: Protože i negativní ohlas je druhem inspirace, děkuji i těm žákům, kterým se první degustace nezamlouvala :).

Mgr. Jana Doubková

IMG_4468.JPG IMG_4477.JPG IMG_4474.JPG IMG_4473.jpg IMG_4471.JPG IMG_4469.JPG