Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Psaní dopisů pro druháčky ze ZŠ a MŠ Pod Ralskem

9. 6. 2022 Mgr. Sabina Levá
d8.jpg

Vše, co se naučíme, rádi realizujeme v praxi.


Třída 2. B se rozhodla při nácviku psaní dopisů napsat svým vrstevníkům. Vybrali jsme ZŠ A MŠ Pod Ralskem, konkrétně třídu 2. B.


Žáci soustředěně a odhodlaně usedli do lavic a na připravený papír sepsali dopis. V dopise nechyběl pozdrav, popis a zájmy pisatele, položení otázky a závěrečný pozdrav. Každý žák k dopisu připojil i obrázek. Po sepsání dopisů jsme se vrhli na výrobu obálek. Zbývalo už jen napsat adresu. Protože psaní adresy jsme se již dávno učili, byla to hračka. Všem žákům se práce moc povedla.


Všechny dopisy jsme s láskou poslali a moc se těšíme na odpovědi.


Mgr. Sabina Levá


d1.jpg d2.jpg d3.jpg d4.jpg d5.jpg d6.jpg d7.jpg d8.jpg