Putování za pohádkou

3. 6. 2022 Nataša Kovačovičová
DSC07870.jpg

Pohádkové postavy ovládly Lemberk

 

 Putování za pohádkou v krásném okolí zámku Lemberk se bez nadsázky stalo možná nejpopulárnější a zajisté velmi vyhledávanou turistickou akcí pořádanou pro rodiny s dětmi v našem městě a jeho okolí. Po nucené dvouleté covidové pauze se na asi 4 kilometrovou trasu kolem Zdislaviny studánky a zámku Lemberk s cílem u kapličky, vydalo spousta šťastných dětí. No a 29. května 2022 to bylo 370 dětí a dvakrát tolik dospělých a mnoho dalších přišlo jen tak posedět a občerstvit se klobásou, párkem v rohlíku, pivem, limonádou nebo ledovou tříští zmrzlinou. Na děti cestou  čekalo11 stanovišť, která jsou vždy zaměřena k určitým pohádkovým tématům. Na každém stanovišti mají děti připraveno spoustu všetečných úkolů s postavami z pohádek!

Letos byla tato stanoviště: Víly kopretinky, vodníci, čerti, Červená karkulka, O veliké řepě, Bob a Bobek, Mimoňové, čarodějnice, kovbojové, Křemílek a Vochomůrka a princezny. V cíli pochodu čekalo tradičně na účastníky zasloužené občerstvení a pro děti byla připravena odměna.

Velké poděkování patří všem pohádkovým postavám:

Jana a Natálie Bošková, Viktorie Losmanová, Viola Drábová, Markéta Trlicová, Adam Bradler, dobrovolní hasiči v čele s Josefem Pluhařem, Zuzana, Vanda a Vítek Ryklovi, Šárka, Tomáš, Marek a Lukáš Šuchalovi, Jolana Tomanová, Nadine a Benjamin Vránovi, Lucie a Sára Pacltovi, Simona Kundriková, Pavlína a Emílie Koprnická, Jana Jílková, Karolína Bruncová, Vladimíra Vastlová, Zdena Věščíková, Lenka Šíbová, Kateřina Holmanová, Helena Pejřimovská, Anna Doubková, Klára Lusková a na startu a v cíli čekala Nataša a Eliška Kovačovičová a Eva Drábová ml.

Děkujeme také panu starostovi Jiřímu Rýdlovi a vedení města za sponzorování celé akce, Občanskému sdružení Pardálové, Vladimírovi Bílkovi a Šárce Vastlové za občerstvení všech účastníků a Školní družině při naší ZŠ v Jablonném v Podj., jakožto hlavnímu organizátorovi putování.

Zkrátka bylo vše opět připraveno s velkým úsilím a pečlivosti velké skupiny dobrovolníků. A jak to ve správné pohádce bývá, všechno dobře dopadlo, cestou nasbírané bonbónky a pamlsky děti snědly a domů si odnesly i malý dáreček.

A my se můžeme zase těšit na příští rok a doufat, že to bude stejně krásný, vydařený a pohodový den jako letos.

 

Za školní družinu Eva Drábová ml. a Nataša Kovačovičová

https://eu.zonerama.com/…410