Pohár rozhlasu

17. 5. 2022 Mgr. Denisa Čermáková

V pondělí 9. 5. 2022 se uskutečnil Pohár Rozhlasu v České Lípě pro kategorii III., tedy kategorie mladších žáků a žákyň 6. a 7. ročníků. Atletických závodů se účastnilo 14 žáků: Jan Netík, Roman Kožár, Tomáš Lukavec, Ema Sochůrková, Kristýna Čonková, Jasmína Hegerová, Barbora Balážová, Tomáš Štáfek, Štěpán Kadlec, Nela Rabatinová, Eliška Rodrová, Patrik Heinrich, Adam Rotrekl a Kryštof Srdínko.

Disciplíny pro III. kategorii: 60 m, 600 m, 1000 m, 4x60 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a skok vysoký. Každý závodil v některé z nabízených atletických disciplín.

Uvedeme několik dílčích úspěchů našich žáků. V běhu na 1000 m se Tomáš Lukavec umístil na 8. místě z celkových 32 závodníků v čase 3:25,71. Na 6. místě z 20 skočila čtveřice závodníků ve složení Jan Netík, Štěpán Kadlec, Tomáš Lukavec a Tomáš Štáfek ve štafetě na 4x60 m. Hod kriketovým míčkem se povedl Patrikovi Heinrichovi, který se umístil na 3. místě z 32 za výkon 49,38 m. Velkého úspěchu dosáhl Štěpán Kadlec, který svým dalekým skokem 4,69 m skončil na 1. místě z 35 závodníků. Ve stejné disciplíně se Adam Rotrekl výkonem 6,19 m umístil na 6. místě.

Závěrem přidávám celkové umístění družstev žáků a žákyň. Žáci se umístili na 6. místě z 12 družstev s celkovým počtem 3045 bodů. Pro představu na 1. místě žáci získali 4016 bodů. Žákyně získaly 2253 bodů a skončily na posledním 12. místě. Družstvo na 1. místě získalo 4589 bodů.

V úterý 10. 5. 2022 se uskutečnil Pohár Rozhlasu v České Lípě pro kategorii IV., tedy kategorie starších žáků a žákyň 8. a 9. ročníků. Atletických závodů se účastnilo 12 žáků: Vojtěch Ryšavý, Petr Žmuda, Tomáš Škarpa, Alena Křížová, Anna Ročková, Nikol Jakubcová, Natali Jakubcová, Sebastien Forman, Adam Srb, Veronika Volková, Václav Jonáš, Tomáš Beran.

Disciplíny pro IV. kategorii: 60 m, 800 m, 1500 m, 4x60 m, vrh koulí 3kg, vrh koulí 4 kg, skok daleký a skok vysoký. Každý závodil v některé z nabízených atletických disciplín.

Uvedeme několik dílčích úspěchů našich žáků. V běhu na 60 m se Vojtěch Ryšavý umístil na 2. místě z 37 závodníků v čase 8s. Alena Křížová zaběhla čas 8,8s, kterým získala 2. místo a Anička Ročková se časem 8,98s umístila na 3. místě v běhu na 60 m z celkových 29 závodnic. Nikol Jakubcová zaběhla čas 2:40,67 na trati 800 m a umístila se na 3. místě z 25. Na trati 1500 m Petr Žmuda doběhl na 5. místě z 34 v čase 5:07,76. Štafeta dívek na 4x60 m ve složení Nikol Jakubcová, Natali Jakubcová, Anna Ročková a Veronika Volková si doběhla v čase 35,57s pro 3. místo z 16 štafet. Největšího úspěchu dosáhl Sebastien Forman ve skoku vysokém, kde skočil 1,74m a nejenže skončil na 1. místě z 33, ale také se kvalifikoval na Olympiádu dětí a mládeže. Sebastienovi gratulujeme k úspěchu.

Závěrem přidávám celkové umístění družstev žáků a žákyň. Žáci se umístili na 6. místě z 12 družstev s celkovým počtem 4672 bodů. Pro představu na 1. místě žáci získali 5807 bodů. Žákyně získaly 4134 bodů a skončily na 6. místě z 10 družstev. Družstvo na 1. místě získalo 4903 bodů.

Poháru rozhlasu velmi přálo slunečné počasí. Žáci se snažili v každém pokusu, rozběhu, disciplíně. Velikou pochvalu si zaslouží za předvedené vzorné chování. Oba dva dny byli všichni žáci ukázněni, byli tam, kde měli být, vzájemně se povzbuzovali, fandili si.