Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Okresní florbalový turnaj škol-7. ročníky

13. 12. 2019 Mgr. Denisa Kovačovičová
turnaj 27. 11. ml. ž. .jpg

Ve středu 20. 11. 2019 se v České Lípě konal okresní turnaj pro žáky kategorie III. Do této kategorie se řadí žáci z 6. a 7. ročníků. Na tento turnaj byli vybráni tito hráči: J. Kundrik, M. Souček, D. Pavlas, F. Paclt, J. G. Hemmer, V. Ryšavý a P. Žmuda. Turnaj se hrál systémem 5+1, hrací doba byla 1x10 minut. Náš tým odehrál neuvěřitelná čtyři utkání. V prvním utkání jsme zvítězili 1:0, přesnou střelou M. Součka. V druhém utkání jsme uhráli bod, 1:1 (M. Souček), z třetího utkání jsme také brali bod, 2:2 (M. Souček, D. Pavlas) a v posledním utkání jsme zvítězili těsným výsledkem 1:0 (D. Pavlas), který rozhodoval o našem postupu do finále. Přes nízký počet střídajících hráčů jsme dokázali postoupit do okresního finále. Kluci podávali od prvního zápasu překvapivé, bojovné a obětavé výkony. Na tomto turnaji kluci skončili na 2. místě s 8 body, stejně jako tým na 1. místě. Druzí jsme byli kvůli horšímu skóre.


O týden později jsme opět ve středu odjeli na okresní finále do České Lípy. Složení hráčů zůstalo stejné. Tento turnaj byl velmi napínavý. Náš tým sehrál 4 utkání. K prvnímu utkání jsme nastoupili proti nejlepšímu týmu, který nakonec postupuje v turnaji dále. Povedlo se nám první vstřelit branku (M. Souček), následně po naší chybě jsme obdrželi vyrovnávací branku a v závěru, kdy soupeř měl velký tlak, jsme bohužel dostali druhou. Druhé utkání bylo hektické a napínavé od začátku až do konce. Nakonec jsme doslova urvali výhru nad týmem ze Zákup 3:2 (M. Souček 2x, J. Rabatin). Tým z Mimoně byl viditelně pohyblivější, rychlejší, proto jsme obdrželi 4 branky (0:4). V posledním zápase jsme již neměli dostatek sil, tudíž jeden gól soupeřů stačil na naši prohru 0:1. V turnaji jsme se nakonec umístili na 5. místě se 4 body, opět to bylo velmi napínavé a u posledních 3 týmů rozhodlo o pořadí skóre. Kluci si zaslouží velikou pochvalu za předvedené výkony a hlavně za to, že se dokázali umístit ze 14 týmů z okresu na krásném 5. místě. Je to veliký úspěch pro kluky samotné. Díky takto vydařenému turnaji jsme získali další dva nové hráče, kteří se přihlásili na florbal.