Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

3. A - Den Země

24. 4. 2022 Mgr. Martin Králík
IMG_20220422_113013.jpg

V uplynulém týdnu jsme se v naší třídě věnovali aktivitám na podporu ochrany životního prostředí. Při společné práci ve skupinách jsme vytvořili velice pěkné barevné koláže se vzkazy a sliby naší planetě. Povídali jsme si o tom, co již jako malé děti můžeme pro její záchranu udělat.

Následovalo řešení tajenky stezky ke Dni Země. Hledali jsme odpovědi na otázky o třídění a recyklaci odpadu, jak můžeme šetřit naše lesy, energie a co je prospěšné pro životní prostředí.

Představení Divadla Matýsek nás vzalo na cestu po celém světě, které jsme si znovu připomněli při ukázce výroby mapy všech kontinentů pomocí 3D tiskáren.

Další aktivitou bylo zábavné počítání. Zjišťovali jsme dobu rozpadu odpadků, které lze velice často najít pohozené v přírodě. Vypočítané příklady jsme doplňovali do tabulky a jednotlivé hodnoty mezi sebou porovnávali, nejkratší dobu se rozkládá ohryzek z jablka a nejdéle polystyren a sklo.

Závěr projektového týdne patřil celkovému ověření našich znalostí při plnění úkolů na stanovištích na školní zahradě, které pro nás připravila 9. A. Na vyhodnocení si počkáme do příštího týdne.


Mgr. L. Králíková

11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21(1).jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg