Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Nejoblíbenější knihy žáků

7. 4. 2022 Mgr. Lucie Cidlinská
book-g23e8acfcc_1920.jpg

V rámci měsíce března, který je věnován knihám a čtenářům, proběhla mezi žáky anketa, ve které hlasovali pro své oblíbené knihy. Mohli napsat až tři tituly. Objevily se knížky různých témat a žánrů. Jelikož čtenářskou obec tvoří spíše žáci z prvního stupně, převažovaly pohádkové příběhy, ale v anketních lístcích najdeme i Bibli, životopisy fotbalistů, klasiky jako Malý princ, Děti z Bullerbynu, Dášeňka čili život štěněte nebo i náročnější četbu Prošel jsem peklem Osvětimi. Z nových autorů se hodně objevoval David Walliams - Nejhorší učitelé na světě a Babička drsňačka.

Vítězem ankety se kupodivu nestal Harry Potter, ale zcela jiný hrdina, se kterým se mohou žáci asi lépe ztotožnit a hlavně se při čtení jeho různých dobrodružství pořádně zasmát.


Výsledky ankety:


  1. Jeff Kinney: Deník malého poseroutky (27 hlasů)
  2. J. K. Rowlingová: série o Harrym Potterovi (9 hlasů)
  3. Miloš Macourek: Mach a Šebestová (8 hlasů)Děkujeme všem hlasujícím nejen za vyplnění ankety, ale i za to, že dáváte knihám šanci.