Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Březen - měsíc knihy - 2.B

31. 3. 2022 Mgr. Sabina Levá
11.jpg

Měsíc březen je měsícem nejen příchodu jara, ale také měsícem knihy. V naší třídě jsme se celý měsíc věnovali knížkám. Povídali jsme si o tom, jak se knihy vyrábí, kdo je spisovatel či ilustrátor, jaké jsou druhy knížek - pohádkové, leporela, encyklopedie, učebnice, romány...


Děti dostaly za úkol přečíst a donést z domu svoji oblíbenou knihu a před spolužáky ji převyprávět, povědět zajímavosti z knihy, apod.


V rámci projektu jsme navštívili knihovnu. Paní knihovnice pro nás připravila program s názvem „Jak se vaří kniha“. Žáci se dozvěděli, jak kniha vzniká, zahráli si na spisovatele, ilustrátory, redaktory. Také se dozvěděli se, jak s knihami zacházet a jak se o knihu starat. Na závěr si žáci prohlédli knihy a spokojeně jsme odešli zpět do školy. Paní knihovnici děkujeme za návštěvu a těšíme se na další zajímavý projekt.


Mgr. Sabina Levá

1.jpg 11.jpg 111.jpg 1111.jpg kn.jpg kni.jpg knih.jpg kniho.jpg knihovna.jpg