Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Hravá matematika

23. 3. 2022 Mgr. Sabina Levá
hravá m5.jpg

V naší škole se v hodinách matematiky žáci zcela jistě nenudí. Postupující doba si žádá změnu výuky a zapojení alternativních metod.


Konkrétně třída 2. B využívá ve výuce prvky hravé matematiky. V čem tyto hodiny spočívají? Žáci nesedí pouze v lavici, po celou hodinu matematiky jsou aktivní. Učíme se prostřednictvím matematických her, které jsou zaměřené na pohyb žáků a následné procvičování probraného učiva.


Pokud rozvíjíme soustředěnost či trénink krátkodobé paměti, zařazujeme zpravidla běhací diktát. V čem tato aktivita spočívá? Jednotlivé úlohy jsou rozmístěny po třídě a žáci si musí nejprve vše zapamatovat, dojít ke svému papíru, zapsat, co si pamatují, a následně teprve vypočítat. Další oblíbenou aktivitou je matematický král, či počítání příkladů během chůze po vytvořených stopách.


V zásobníku máme mnoho dalších zajímavých a u dětí velmi oblíbených her. V hodinách se nikdo nenudí a všichni se zapojí!


Pro další zpestření hodin využíváme tablety, interaktivní displej či Chromebooky. Žáky práce s technologií baví a již ji všichni hravě ovládají.


Mgr. Sabina Levá

hravá m1.jpg hravá m2.jpg hravá m3.jpg hravá m4.jpg hravá m5.jpg hravá m6.jpg hravá m7.jpg hravá m8.jpg