Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Setkání žákovských parlamentů Libereckého kraje

10. 12. 2019 Mgr. Lucie Cidlinská
IMG_20191206_131128.jpg

Dne 6. 12. 2019 se zástupci žákovského parlamentu Ško.pa zúčastnili setkání žákovských parlamentů ZŠ Libereckého kraje, které se už tradičně konalo v sídle Krajského úřadu v Liberci. Paní učitelka a koordinátorka parlamentu Lucie Cidlinská vzala s sebou 15 členů převážně z 1. stupně, protože někteří z těch starších zpívali v Katedrále sv. Víta v Praze. Menší žáci se ale neztratili, dokonce se nebáli mluvit do mikrofonu nebo v práci ve skupinách říct své názory a podělit se se svými zkušenostmi. Klára Skibinská, Viktorie Losmanová, Daniel Bui a Lukáš Hartman s Danielem Zábojem, který měl na starosti počítač s prezentací, představili naši školu, parlament i akce, které se nám podařily zrealizovat. Podobným způsobem se prezentovalo i dalších devět škol z Libereckého kraje. Poté na daných místech vybraní žáci ukázali jednu konkrétní akci, která se parlamentu povedla, za nás Eliška Janďurová s Beátou Drábovou mluvily o realizaci Dne učitelů a Dne dětí. Následovala další skupinová práce, ve které děti konzultovaly své zkušenosti z práce parlamenťáka. Nakonec žáci vybrali tři věci, které je zaujaly nejvíce, Dan s Lukášem se opět chopili mikrofonu a prozradili, že se nám líbila myšlenka venčit psy z útulku, den objetí zadarmo a pořádání aktivit pro děti s ADHD. Ale dozvěděli jsme se i o dalších několika skvělých nápadech, my jsme naopak inspirovali jednu školu Ponožkovým dnem.

Poděkování patří všem dětem, které se setkání zúčastnily, a vy se jen můžete nechat překvapit, které nápady se pokusíme v příštím roce realizovat.


Za žákovský parlament Mgr. Lucie Cidlinská