Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Dvojkový den ve druhých třídách - 22. 2. 2022

22. 2. 2022 Mgr. Sabina Levá
dvojkový den1.jpg

Třída 2.A a 2.B měla 22. 2. 2022 „Dvojkový den“.


V čem tento den spočíval?


Dvojkový den spočíval v tom dělat vše dvakrát, používat dva předměty, dvě části těla, apod.

Začátek dne začal dvojím pozdravem. Žáci seděli po dvojicích a také ve vytvořené dvojici pracovali celý den. Zkoušeli jsme psát dvěma tužkami, malovat dvěma pastelkami. Hlásili jsme se oběma rukama, poděkovali jsme dvakrát. V českém jazyce jsme vyslovovali každé sovo až od druhého písmene, psali dvě věty, četli po dvou větách.

V matematice jsme se drželi za dvě ruce a tvořili úsečky, různé druhy čar, geometrické tvary, apod. Při počítání příkladů jsme ke každému výsledku jsme přičetli dvojku navíc.

Celý den jsme chodili po dvojicích jako siamská dvojčata. Ruce jsme si před svačinou umyli dvakrát a každý z nás měl dvě svačiny. Dokonce dívky pojaly tento den, jak se patří, a vytvořily si dva culíky.

Na konci dne jsme náš „dvojkový den“ zakončili tím, že každý z nás udělal radost dvěma lidem.

Moc jsem si tento den užili a těšíme se na další.


Mgr. Sabina Levá


11.jpg dvojkový den 2.jpg dvojkový den 3.jpg dvojkový den 4.jpg dvojkový den 5.jpg dvojkový den 6.jpg dvojkový den 7.jpg dvojkový den 8.jpg dvojkový den 9.jpg dvojkový den 10.jpg dvojkový den 12.jpg dvojkový den1.jpg