Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

3. A - Olympiáda

13. 2. 2022 Mgr. Martin Králík
Ilustrativní obrázek k akci

„Naše třída žije Pekingem“ je heslo, které nás provázelo celý týden projektem o olympiádě. Hned v pondělí jsme si společně přečetli základní informace o některých zimních sportech, ve skupinách hledali odpovědi v kvízu s tajenkou a zhlédli krátký film o olympijských symbolech. Povídali jsme si o významu a poslání olympijských her, jakou mají tradici a sílu překonávat překážky. Následovalo tvoření myšlenkových map o ledním hokeji, curlingu, krasobruslení a snowboardu.

Hodinám tělocviku patřilo naše vlastní olympijské snažení. Pokusili jsme se napodobit některé sporty. Zažili jsme přitom plno legračních momentů, ale i ponaučení. Zároveň jsme po celý týden sledovali i úspěchy našich sportovců. Zlatá a bronzová medaile je pro českou reprezentaci zaslouženou odměnou. Na závěr týdne jsme na olympiádu vzali i Ozoboty, učili jsme je hrát hokej, sjíždět slalom, jezdit na bobech a pomocí kódování umělecky ztvárnit piruety, tvary křivek a kroky při krasobruslení.  

Nyní nás čekají jarní prázdniny a po nich další zážitky při projektu o čase.

Mgr. L. Králíková

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg